Нейронки, географія та аспірантура. Будні нашого випускника в США

Кому ж не подобаються такі дні, коли проходить зустріч за зустріччю? Вчора встигли поспілкуватись і з Леонідом Шуміло – випускником Фізико-технічного інституту та аспірантом університету Меріленду, який відомий своїми численними дослідними можливостями, зокрема, через співпрацю із НАСА.

Ми дізнались все про будні нашого випускника в США – навчання в аспірантурі, спільні дослідження з нашою кафедрою і, звісно ж, застосування прикладної математики для моделювання екологічних процесів та життєдіяльності людей.

Сьогодні карти в географії малюються не за допомогою циркуля та лінійки, а за допомогою штучного інтелекту та біофізичного моделювання. Ба більше – прикладна математика є ключовою дисципліною в сучасній науці. Ми поговорили про обробку та аналіз даних, комп’ютерний зір, машине навчання, а також про нейронні мережі як основні інструменти для наукових досліджень американських і українських PhD студентів.