НАН вітає професорку нашої кафедри із отриманням почесної премії від GEO

Національна академія наук України вітає професорку нашої кафедри, Наталію Куссуль, із отриманням почесної премії GEO Individual Excellence Award 2021 міжурядової організації Group of Earth Observation за видатний особистий внесок у діяльність цієї організації.

Наталія, як представниця України у Високорівневій робочій групі Європейського регіонального центру EuroGEO, доклала зусиль для переведення України до Європейського регіонального сектору з пострадянського, а також для включення України до Європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі з космосу.

Учена бере активну участь у виконанні флагманського проєкту міжурядової групи GEO GEOGLAM, спрямованого на створення методів і технологій супутникового агромоніторингу на основі інтелектуальних обчислень, з боку України координує проєкти за програмами ЄС FP-7 та Horizon 2020, які є європейським внеском до робочого плану GEO, зокрема визнані у світі проєкти SIGMA, ERA-Planet та e-shape.

Під керівництвом української науковиці розроблено методологію глибинного навчання для геопросторових даних, виконано низку робіт у міжнародній кооперації в інтересах впровадження новітніх супутникових технологій у вирішення проблем сталого розвитку та створення міжнародної системи систем із космічних спостережень Землі GEOSS та здобуті ґранти на розвиток хмарних обчислень для інтелектуальних задач супутникового моніторингу в межах державно-приватного партнерства GEO-Amazon та GEO-Google Earth Engine.

Приєднуємось до привітань НАН та зичимо нових професійних злетів!

Церемонія нагородження.

Посилання на статтю.