Розробки фахівців кафедри в державному аграрному реєстрі

Завдяки розробкам фахівців кафедри ММДА електронна система «Державний аграрний реєстр» отримала змогу оновити  відомості щодо супутникових карт розпізнавання посівів. Карти класифікації створювалися в межах Програми Світового банку та ЄС “Підтримка прозорого землекористування в Україні та проєкту Національного фонду досліджень України “Інтелектуальні моделі і методи визначення індикаторів деградації земель на основі супутникових даних” . Надана інформація допомогла удосконалити функіонал у відповідних розділах реєстру й дозволила представникам організацій, що впроваджують програми підтримки для українських агровиробників самостійно пересвідчуватися в тому, що земля, яка бере участь у програмах підтримки, справді оброблюється.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика синхронізація даних супутникових карт з реальними відомостями від агровиробників стане неоціненним джерелом статистичної інформації для розвитку та удосконалення державної політики в аграрному секторі, а також дозволить підвищити якість супутникового моніторингу та прогнозування урожайності.