Проект “Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення” – iMERMAID 

Коротка назва: iMERMAID
Назва: “Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення”)
Instrument (Call): HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01
Тривалість: 3 роки (2023 – 2025)

 

Анотація: Середземне море та прилеглі до нього регіони сприяють різноманітній соціально-економічній діяльності. Це один із найбільш експлуатованих водних шляхів, і вплив антропогенної діяльності на його морські середовища проживання та екосистеми значно зріс після промислової революції. Через це басейн Середземного моря дуже вразливий до хімічного накопичення та забруднення. Захистити басейн Середземного моря від забруднюючих речовин ( contaminants for emerging concerns – CoEC), iMERMAID буде інтегрувати, координувати та синергізувати інноваційні рішення для профілактики, моніторингу та відновлення. iMERMAID створить багатовимірну структуру, засновану на фактичних даних, яка керуватиме розробкою політики та трансформуватиме суспільне сприйняття, щоб зменшити використання CoEC, викиди та забруднення. Крім того, в iMERMAID будуть розроблені датчики наступного покоління та рішення для відновлення, щоб контролювати та видаляти пріоритетні хімічні речовини з їх джерела, одночасно зменшуючи забруднення вище за течією. iMERMAID створює ідеальну міждисциплінарну команду, об’єднуючи видатних малих і середніх підприємств, дослідників, регуляторів та професіоналів з інновацій, які відіграли важливу роль у покращенні знань та обізнаності про CoEC. Окрім найсучасніших технологій, iMERMAID намагатиметься посилити регулювання проти CoEC, розширити економічні можливості та конкурентоспроможність, покращити рівень життя для ЄС мешканців, одночасно запобігаючи накопиченню хімічного забруднення в басейні Середземного моря. iMERMAID сприятиме зусиллям, спрямованим на створення води з нульовим забрудненням і вільними забрудненнями, завдяки чому цілі хімічної стратегії стануть практичною реальністю.