Науковий семінар

З жовтня 2022 року на кафедрі математичного моделювання та аналізу даних започатковано роботу наукового семінару “Data, Intelligence and Algorithms”.

На семінарі розглядаються наукові напрямки роботи кафедри, участь у наукових та освітніх проєктах, а також діяльність кафедри у міжнародній спільноті.
До виступів та участі в семінарі запрошуються викладачі, аспіранти, магістри та бакалаври, що мають цікаві дослідницькі та наукові напрацювання та готові ними поділитися, або ж якщо є бажання обрати чи розширити свій напрямок роботи.
Семінар відбувається у змішаному форматі – очно у каб. 205-11 ФТІ, та онлайн. Посилання на зустріч, а також інформацію щодо розкладу семінару та доповідачів, буде розіслано по електронній пошті, яку ви вкажете у реєстраційній формі.
З питаннями звертайтеся до вченого секретаря семінару Олександра Яворського (telegram @svefn,  e-mail yaotianjiu@gmail.com).

Попередні семінари: 

1 лютого 2023 року – доктор ф.-м. наук, професор, член-кор. НАН України, зав. відділу алгебри і топології Інституту математики НАНУ, президент Київського математичного товариства Максименко Сергій Іванович присвятить свою лекцією поняттю ентропії Колмогорова-Синая, що є одним з важливих числових інваріантів в теорії динамічних систем, який дозволяє розрізняти процеси за “степенем перемішування точок”. Аспірант кафедри Олександр Яворський обговорив зі слухачами зв’язок між топологією та машинним навчанням і розглянув деякі аспекти використання топологічного аналізу даних.

14 грудня 2022 року – випускник кафедри Леонід Шуміло виступи із доповіддю “Deep Learning for satellite monitoring”. Цій темі присвячено новий проєкт Horizon Europe “Супутники для інспекції дикої природи та відстеження загрози лісу” (SWIFTT).

27 жовтня 2022 року – про основні наукові напрямки роботи розповіла зав. кафедри Куссуль Наталія. Аспірант кафедри Олександр Яворський виступив із доповіддю “Geometry machines healthcare”, доцент кафедри Владислав Хайдуров представив свої напрямки досліджень.