Зустріч за проєктом OCRE

6-7 грудня 2022 року в Лісабоні відбулась фінальна зустріч за проєктом Open Clouds for Research Environment (OCRE). В роботі секції «Real-World EO Digital Services Adoption Stories and Lessons for the Future» асистентка кафедри Яйлимова Ганна виступила з темою «Кількісна оцінка збитків від війни в Україні на основі даних супутникового моніторингу за підтримки європейської ініціативи Earth Observation for Ukraine (EO4UA)» та розказала яким чином проєкт OCRE відкриває сучасні можливості подальшого розвитку для українських науковців. Фахівцям надаються можливості обробки в поєднанні з великим сховищем супутникових даних створеними партнерами EO4UA. Ініціатива сприяє розвитку численних проєктів, орієнтованих на Україну, які працюють на платформі CREODIAS. У репозиторії EO4UA наявні «основні» набори даних (наприклад, продукти Sentinel, класифікація культур, межі сільськогосподарських полів тощо), які є незамінними для різноманітних екологічних аналізів. Членами ініціативи EO4UA є професіонали з приватного, державного та академічного секторів, які бажають підтримати Україну, надаючи найсучаснішу експертизу в аналітиці спостережень землі та співпрацюючи з українськими вченими. Ініціатива EO4UA відкрита для нових учасників, які бажають допомогти Україні.

Університети Anhalt University of Applied Science та Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” обрано для фінансування в рамках проєкту Європейської Комісії «Відкриті хмари для дослідницьких середовищ» (OCRE). Проєкт OCRE спрямований на прискорення впровадження хмарних технологій у європейському дослідницькому співтоваристві шляхом об’єднання хмарних провайдерів, Earth Observation (EO) організації та науково-освітню спільноту.