Відбулась міжнародна конференція GEO Week 2023

6-10 листопада у Кейптауні (Південно-Африканська Республіка) відбулася міжнародна конференція GEO Week 2023, у якій взяла участь студентка магістратури нашої кафедри Дрозд Софія.
Конференція була присвячена обговоренню стратегії розвитку групи спостережень Землі (GEO) після 2025 року. Згідно з цією стратегію, наступне десятиріччя в GEO буде присвячено розробці штучного інтелекту на основі геопросторових даних під гаслом «Earth Intelligence for All».
Вперше на самміті GEO обговорювалась ролі молоді у створенні Earth Intelligence, а також були презентовані новітні наукові результати у сфері спостереження Землі.
Софія виступала як доповідач на пленарному засіданні, де представляла позицію молодих учасників щодо стратегії GEO після 2025 року. Софія підтвердила, що молодь, залучена до спілки GEO, підтримує цю стратегію.
Також Софія долучилася до спільної з молодими науковцями світу розробки та представлення на міністерському саміті першої в історії декларації щодо ролі молоді у GEO – FIRST GEO YOUTH DECLARATION.
Крім того, Софія презентувала досягнення нашої команди у застосуванні машинного навчання для моніторингу змін земного покриву в Україні:
Utilizing Machine Learning for Land Cover / Land Use Change analysis in Ukraine, Nataliia Kussul, Andrii Shelestov, Hanna Yailymova, Bogdan Yailymov, Sofiia Drozd.
А ще наша команда представила дві роботи на стенді EuroGEO. Перша робота була присвячена моніторингу лісів за допомогою супутникових даних:
Horizon Europe project “Satellites for Wilderness Inspection and Forest Threat Tracking (SWIFTT)”, Nataliia Kussul, Andrii Shelestov, Bohdan Yailymov, Hanna Yailymova, Yevhenii Salii, Volodymyr Kuzin.
Друга робота була пов’язана з оцінкою пошкоджень на сільськогосподарських полях від війни в Україні за допомогою даних спостережень Землі:
Quantifying war damage in Ukraine based on EO data in support of EO4UA, Nataliia Kussul, Andrii Shelestov, Hanna Yailymova, Sofiia Drozd.
Важливо, що стратегічний напрямок GEO, спрямований на розвиток штучного інтелекту Earth Intelligence, є центральним в наукових дослідженнях та освітній програмі нашої кафедри. Ми пишаємося нашими студентами, які успішно представляють наші напрацювання і Україну на міжнародному рівні.