Відбувся всесвітній хакатон NASA Space App Сhallenge

7-8 жовтня відбувся всесвітній хакатон NASA Space App Сhallenge, де взяли участь магістри нашої кафедри та команда гуртка з прикладної математики.

Їх команда «Fireflies Squad» обрала челендж «Managing Fire: Increasing Community-based Fire Management Opportunitie» та використала машинне навчання і супутникові дані NASA для моделювання швидкості розповсюдження пожеж та швидкого інформування й запобігання великих втрат.… Continue reading

Семінар по проєкту «Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад»

Відбувся семінар по проєкту «Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад».

На семінарі ми розглядали кращі наукові європейські практики по оцінці якості життя в селі та шляхи для його покращення з використанням геопросторової інформації.

Не зупиняємося на досягнутому і рухаємося далі.… Continue reading

Старт проєкту «Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення»

1 червня стартував новий проєкт «Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення», учасниками якого є команда нашої кафедри.

Зважаючи на різноманітні зовнішні чинники, басейн Середземного моря дуже вразливий до хімічного накопичення та забруднення. Метою проєкту є захист басейну Середземного моря.Continue reading

Підсумки німецько-українського проекту DAAD «DigiJED: цифрова освіта спільними зусиллями» 2022 та розвиток в 2023 році

Головна мета освітнього проекту DijiJED підтримка навчального процесу в університетах України в умовах воєнного стану. Проектом передбачено створення концепції спільного цифрового навчання в галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

В освітньому проекті беруть участь студенти 3-4 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури, а також українські викладачі, деякі з яких вже працюють в Анхальтському університеті прикладних наук, або які викладають з України, а також викладачі з Німеччини і Північної Македонії.… Continue reading

Проєкт “Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад”

Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад

Назва: Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад.

Тривалість: 2023-2024

Проект фінансується за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Керівник проекту: д.т.н.,… Continue reading

Освітній курс “Основи космічної діяльності”

15. 09. 2022 відбулась відкрита онлайн-презентація освітнього курсу “Основи космічної діяльності”, ініційованого асоціацією “КОСМОС”. Курс орієнтований на широке коло фахівців, (дослідників, інженерів, управлінців, аспірантів, студентів) які зацікавлені в одержанні базових знань з актуальних проблем космічної діяльності, пріоритетів  міжнародних програм дослідження та використання космічного простору.… Continue reading

Проєкт “Супутники для інспекції дикої природи та відстеження загрози лісу” – SWIFTT

Коротка назва: SWIFTT
Назва: “Супутники для інспекції дикої природи та відстеження загрози лісу” (“Satellites for Wilderness Inspection and Forest Threat Tracking”)
Instrument (Call): HORIZON-EUSPA-2021-SPACE-02-51, “EGNSS and Copernicus applications fostering the European Green deal”
9 учасників, організації з Франції, Італії, Бельгії, Німеччини та Латвії
Тривалість: 3 роки (2023 – 2025)

 

Анотація: Ліси необхідні для життя на Землі.… Continue reading

e-shape

Назва проєкту: e-shape

Замовник: Єврокомісія

Організації: Space Research Institute NASU-SSAU (Ukraine), CREODIAS (Poland), Ukrainian Hydrometeorological Center of the State Emergency Service of Ukraine (Ukraine), National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute» (Ukraine)

Керівник проєкту від України: д.т.н., проф.Continue reading

Геопросторові моделі та інформаційні технології супутникового моніторингу проблем розумного міста

Проєкт виконуєтсья в межах конкурсу НФДУ “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”

Тривалість проєкту: 2020-2022

Науковий керівник проєкту: проф. Шелестов А.Ю.

Анотація проєкту

Важливими для суспільства та стейкхолдерів стали цифрові технології моніторингу екологічного стану та розвитку міста. Завдяки появі нових джерел відкритих даних з’ явилися можливості розробки та впровадження сервісів, які вже використовуються в Європейському Союзі (ЄС) та містах Європи.… Continue reading

Інтелектуальні моделі і методи визначення індикаторів деградації земель на основі супутникових даних

Проєкт виконується в межах конкурсу НФДУ “Наука для безпеки людини та суспільства”

Тривалість проєкту: 2020-2021 рр.

Науковий керівник проєкту: проф. Шелестов А.Ю.

Анотація проєкту

Проблема деградації землі є актуальною на сьогоднішній день. Багато ознак деградації землі таких як зниження врожайності культур, ідентифікація вирубок лісів чи розорювання необроблювальних земель можна відстежити за допомогою використання супутникових даних, зокрема вегетаційних індексів.… Continue reading