Супутниковий інтелект для цифрової трансформації України – проф. Андрій Шелестов

Обговоримо практичне застосування супутникових даних та методів штучного інтелекту для потреб державного управління в Україні. Зокрема,розглянемо досвід багаторічної співпраці з JRC та Світовим банком щодо створення карт посівів для України, які з 2022 року використовуються в Державному аграрному реєстрі. Також буде представлено результати пілотного проєкту зі створення Системи ідентифікації сільськогосподарських ділянок (LPIS), що є ключовим елементом наближення до стандартів ЄС у сфері аграрного управління.
Окремий акцент буде зроблено на участі у проєктах HorizonEurope, спрямованих на розробку інноваційних технологій супутникового інтелекту для потреб урядових структур (govtech/govdev), зокрема у напрямках моніторингулісів, землекористування та розвитку відновлюваної енергетики. У цьому контексті обговоримо перспективи створення цифрових двійників територій яксучасного планування та сталого природокористування відповідно до європейських підходів.

Speaker Photo

Dr. Andrii Shelestov

NTUU “KPI”

Супутниковий інтелект для цифрової трансформації України.

Під час зустрічі обговорили багаторічну співпрацю української команди з Joint Research Center та Світовим банком для створення щорічних карт класифікації земного покриву для України. Команда кафедри ММАД ННФТІ проводить повний цикл робіт – від збору наземних даних до навчання моделей машинного навчання, супутникового моніторингу сільськогосподарських культур, включаючи окуповані території, та оцінки зміни посівних площ у різних регіонах України. Також було представлено пілотний проєкт Land Parcel Identification System (LPIS) щодо розмежування контурів полів за підтримки Світового банку та європейський проєкт SWIFTT з побудови карти лісів Європи. Додатково представлено роботу з оцінки потенціалу розміщення сонячних та вітрових електростанцій в Україні на основі багатокритеріального аналізу придатності територій. Останнім напрямком представлено проєкт між КПІ та Університетом Женеви з розробки цифрових двійників (Digital Twins) для оцінки змін земного покриву, що передбачає використання фундаментальних моделей і хмарних обчислень. Під час обговорення були підняті питання щодо класифікації даних з окупованих територій, точності визначення малих сільськогосподарських ділянок, а також потенційної співпраці з Держстатом України.