Вступ до бакалаврату – 2023

Правила прийому та основна інформація

Вся інформація щодо прийому до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» зібрана на сайті приймальної комісії. Звідна інформація щодо вступу до університету зібрана у каталозі вступника.

У 2023 році для вступу використовують результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики (обов’язково) та фізики або іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської), або хімії, або біології чи історії України (третій предмет за вибором вступника). Також можна скористатись результатами НМТ 2022 року (виключно повністю весь тест, міксувати результати НМТ-2022 та НМТ-2023 не можна) або результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2020-2021 років у будь-яких комбінаціях конкурсних предметів, які були закріплені у Правилах прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського 2020-2021 роках. Замість результату НМТ можна використати результат ЗНО з того самого конкурсного предмету, якщо різниця у балах не перевищує 15 балів.

Реєстрація для складання НМТ розпочнеться 03 квітня та триватиме місяць. Основна сесія НМТ буду проводитись з 05 червня до 23 червня в Україні та 41 країні світу, тому ти зможеш скласти тестування навіть за межами країни. НМТ – це комплексний тест з трьох предметів, які ти будеш складати на комп’ютері у спеціальних центрах тестування впродовж 180 хвилин. Результат можна буде отримати одразу після завершення тестування. Детально про НМТ, структуру тестів та процедуру складання можна почитати на офіційному ресурсі Українського центру оцінювання якості освіти, який організовує та проводить тестування.

Цього року вступники, які планують здобувати ступінь бакалавра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Що це таке? Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про твою зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Детальніше про мотиваційний лист, вимоги до нього та структуру можна почитати у нашому спеціальному розділі.

Для вступу за державним замовленням або за кошти фізичних та/або юридичних осіб на спеціальність 113 Прикладна математика всі вступники мають подати результати НМТ або ЗНО та мотиваційний лист.

Електронний кабінет вступники зможуть зареєструвати з 01 липня, а подавати заяви – з 19 липня до 31 липня. За державним замовленням (бюджет) можна подати до 5 заяв із зазначенням пріоритетності – від найвищого (1) до найнижчого (5) за твоїм вибором. За кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) можна подати до 15 заяв. Загалом на всіма базами вступу (повна загальна середня освіта, диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, диплом бакалавра, диплом спеціаліста чи диплом магістра) та за всіма формами здобуття освіти (денна, заочна) сумарно одна людина може подати 20 заяв. Всі заяви, подані для вступу на навчання за державним замовленням, автоматично беруть участь у конкурсі на контракт. Рекомендацію для зарахування за державним замовленням буде надано 05 серпня, а до 08 серпня ти маєш подати оригінали документів особисто або з допомогою накладання кваліфікованого електронного підпису у кабінеті вступника.

З усіма ключовими датами вступної кампанії можна ознайомитись за посиланням.

Вартість навчання за контрактною формою навчання становить 34900 грн на рік.

Ключові дати:


5 червня – 23 червня Національний мультипредметний тест
1 липня Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів
19 липня – 31 липня Реєстрація заяв вступників
не пізніше 5 серпня Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення
5 серпня – 8 серпня 18:00 Виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення
(подання документів)
не раніше 9 серпня Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб
не пізніше 10 серпня Зарахування вступників за державним замовленням
9 серпня – 16 серпня 17:00 Виконання вступниками вимог до зарахування на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб (подання документів)
не пізніше 17 серпня Зарахування вступників за кошти фізичних та юридичних осіб


Поширені запитання-відповіді щодо вступної кампанії у 2023 році на сайті МОН.

Шановні вступники! У зв’язку з воєнним станом, пандемією COVID-19 та карантинними заходами у строках можливі зміни. Стежте уважно за оновленнями!

Перелік вагових коефіцієнтів оцінок предметів НМТ


основний блок додатковий блок
перший (українська мова) (К1) другий (математика) (К2) третій (історія України) (К3) третій (іноземна мова) (К3) третій (біологія) (К3) третій (фізика) (К3) третій (хімія) (К3)
0,3 0,5 0,2 0,3 0,2 0,4 0,2


Розрахунок конкурсного бала можна провести online.