Представлено наші роботи на міжнародній конференції IGARSS 2024

Професор нашої кафедри Андрій Шелестов та магістерка 1 курсу навчання Софія Дрозд представили 4 наші роботи на 2024 IEEE International Geoscience and Remote Sensing Symposium (IGARSS 2024), що відбувся 7-12 липня 2024 у Афінах, Греція.

Дві роботи на тему «Features’ Selection for Forest State Classification Using Machine Learning on Satellite Data» (автори Yevhenii Salii, Volodymyr Kuzin, Alla Lavreniuk, Nataliia Kussul) та «A multimodal dataset for forest damage detection and machine learning» (автори Hanna Yailymova, Bohdan Yailymov, Yevhenii Salii, Volodymyr Kuzin, Andrii Odruzhenko, Serhii Sydorenko, Andrii Shelestov, Nataliia Kussul), були виконані в межах проєкту HORIZON Europe “Satellites for Wilderness Inspection and Forest Threat Tracking” (SWIFTT) та присвячені використанню машинного навчання на інженерії ознак для визначення пошкоджених лісів за супутниковими даними, а також формуванню набору даних на основі якого проводилися дослідження.… Continue reading

Пілотний проект Land Parcel Identification System на IAMO Forum 2024

26-28 червня 2024 в Halle (Saale), Німеччина, відбувся IAMO Forum 2024 на тему «The Functions of Land in Times of Change: Environmental, Social, and Economic perspectives».
Декілька секцій були присвячені Україні – аналізу втрат від війни і стратегій відбудови. Обговорювали не просто наукові ідеі, а результати впровадження пілотних проектів в державне управління, плани їх масштабування і стратегії відбудови.… Continue reading

Відбулась стартова зустріч за проєктом U_CAN: Україна на шляху до вуглецевої нейтральності

23-24 травня 2024 у місті Дрезден відбулася стартова зустріч учасників проекту U_CAN: Україна на шляху до вуглецевої нейтральності, у якій взяли участь професор нашої кафедри Андрій Шелестов та студентка магістратури Софія Дрозд.

Професор Шелестов представив партнерам проекту наукову команду нашої кафедри, поділився цінним досвідом та досягненнями в галузі машинного навчання та супутникового інтелекту.… Continue reading

Відбувся всесвітній хакатон NASA Space App Сhallenge

7-8 жовтня відбувся всесвітній хакатон NASA Space App Сhallenge, де взяли участь магістри нашої кафедри та команда гуртка з прикладної математики.

Їх команда «Fireflies Squad» обрала челендж «Managing Fire: Increasing Community-based Fire Management Opportunitie» та використала машинне навчання і супутникові дані NASA для моделювання швидкості розповсюдження пожеж та швидкого інформування й запобігання великих втрат.… Continue reading

Семінар по проєкту «Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад»

Відбувся семінар по проєкту «Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад».

На семінарі ми розглядали кращі наукові європейські практики по оцінці якості життя в селі та шляхи для його покращення з використанням геопросторової інформації.

Не зупиняємося на досягнутому і рухаємося далі.… Continue reading

Старт проєкту «Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення»

1 червня стартував новий проєкт «Інноваційні рішення для відновлення середземноморської екосистеми шляхом моніторингу та дезактивації від хімічного забруднення», учасниками якого є команда нашої кафедри.

Зважаючи на різноманітні зовнішні чинники, басейн Середземного моря дуже вразливий до хімічного накопичення та забруднення. Метою проєкту є захист басейну Середземного моря.Continue reading

Підсумки німецько-українського проекту DAAD «DigiJED: цифрова освіта спільними зусиллями» 2022 та розвиток в 2023 році

Головна мета освітнього проекту DijiJED підтримка навчального процесу в університетах України в умовах воєнного стану. Проектом передбачено створення концепції спільного цифрового навчання в галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

В освітньому проекті беруть участь студенти 3-4 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури, а також українські викладачі, деякі з яких вже працюють в Анхальтському університеті прикладних наук, або які викладають з України, а також викладачі з Німеччини і Північної Македонії.… Continue reading

Проєкт “Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад”

 

Назва: Інформаційні технології геопросторового аналізу розвитку сільських територій і громад.

Тривалість: 2023-2024

Проект фінансується за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”

Керівник проекту: д.т.н.,… Continue reading

Освітній курс “Основи космічної діяльності”

15. 09. 2022 відбулась відкрита онлайн-презентація освітнього курсу “Основи космічної діяльності”, ініційованого асоціацією “КОСМОС”. Курс орієнтований на широке коло фахівців, (дослідників, інженерів, управлінців, аспірантів, студентів) які зацікавлені в одержанні базових знань з актуальних проблем космічної діяльності, пріоритетів  міжнародних програм дослідження та використання космічного простору.… Continue reading

Проєкт “Супутники для інспекції дикої природи та відстеження загрози лісу” – SWIFTT

Коротка назва: SWIFTT
Назва: “Супутники для інспекції дикої природи та відстеження загрози лісу” (“Satellites for Wilderness Inspection and Forest Threat Tracking”)
Instrument (Call): HORIZON-EUSPA-2021-SPACE-02-51, “EGNSS and Copernicus applications fostering the European Green deal”
9 учасників, організації з Франції, Італії, Бельгії, Німеччини та Латвії
Тривалість: 3 роки (2023 – 2025)

 

Анотація: Ліси необхідні для життя на Землі.… Continue reading